rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


Umizgi do Napieralskiego i SLD zaczynają przypominać prawdziwy kabaret z PRL-u. Przypomnę, że cały wolny świat określał PRL jako najweselszy barak w obozie socjalistycznym .

Ilość piany jaką przez ostatnie dni ubili dziennikarze i publicyści z rzekomego sukcesu Napieralskiego, zaczyna zasłaniać obu sztabom realne wyniki pierwszej tury .

Gdyby ktokolwiek nie pamiętał, to przypomnę parę cytatów z repertuaru przywódców PRL-u:

Władysław Gomułka : ...." Jeszcze wczoraj byliśmy nad przepaścią, ale dzięki pomocy Związku Radzieckiego osiągnęliśmy postęp i zrobiliśmy znaczący krok na przód ..."

Edward Gierek : ..." Towarzysze pomóżcie !!! Pomożecie ?..."

Jerzy Urban : ...." Rząd nie obawia się sankcji gospodarczych USA, bo rząd jakoś sam sie wyżywi"...

Wojciech Jaruzelski : ...." Między Odrą a Bugiem juz nigdy nie będzie innego ustroju niż ustrój socjalistyczny, a Zwiazek Radziecki jest naszym wypróbowanym sojusznikiem"....

Otóż prawda jest taka , że Napieralski i SLD sromotnie przegrali, bo wynik ok. 13% z hakiem, to rezultat daleki od jakichkolwiek szans na drugą turę wyborów .

Jeżeli popatrzymy na sprawę szerzej , to kandydaci prawicy ( Komorowski, Kaczyński, Korwin-Mikke, Marek Jurek) zebrali ponad 80% głosów, a lewica nawet nie przekroczyła 15% !

Cóż natomiast lansują od niedzieli wieczór "eksperci" ( politolodzy i politrucy) ? Ano pieją jak koguty i zapisują całe strony gazet, że największy sukces uzyskał Napieralski !

Zatem kampania wyborcza zmieniła się w kabaret, bo wygląda na to, że obaj kandydaci, którzy przeszli do drugiej tury zaczynają zabiegać o poparcie zawodnika, który odpadł w eliminacjach !

Myślę , że niejeden z naszych kabaretów wykorzysta w najbliższym czasie najnowsze wypowiedzi obu prawicowych kandydatów na temat Napieralskiego. Toż to okazuje się nagle, że oba sztaby wyborcze zaczynają flirt z SLD !

Największa tuba propagandowa PO pan Palikot już zdążył się nawet oświadczyć, twierdząc że chciałby ożenić PO z SLD . Tylko gdzie miałby nastąpić ten ślub ? W Pałacu Prezydeckim ?

Ciekawy jestem, czy pan Palikot zapytał o zdanie żony Napieralskiego, czy ona wyrazi zgodę aby jej mąż ubrał welon w dniu drugiej tury wyborów ?

Sztab PiS też okazuje życzliwość dla Napieralskiego, ale na szczęście poprzestaje na dyplomatycznych gestach i o żadnym ślubie z SLD nie ma mowy.

Trzeba jednak otwarcie powiedzieć , że oba sztaby, jakby zatkała to piana propagandy SLD i zamiast ruszyć ostro do boju na argumenty i zająć się problemami, które aktualnie gnębią polską scenę polityczną, oglądają sie do tyłu i naiwnie próbują pozyskać głosy wyborców Napieralskiego, a to grozi utworzeniem drugiego PRL .

Jeżeli 78% wyborców oddało głosy na prawicę, reprezentowaną przez Bronisława Komorowskiego ( 41,54%) i Jarosława Kaczyńskiego (36,46%), to jaki PRL-owski diabeł kieruje sztaby obu panów w stronę lewicy ???

Panowie sztabowcy, nie próbujcie wyborców wpuszczać w maliny i nie twórzcie nowego PRL-u, choćby nawet miał być jeszcze weselszy aniżeli onegdaj !

Rajmund Pollak

2010-06-24 | Dodaj komentarz
spadochroniarz
2010-06-25 14:29:04
Na kogo teraz głosować ? Chyba trzeba wybrać mądrzejszego,bo politycznie, to obaj kandydaci niewiele się różnią . Prawdopodobnie poprę tego, który nie uzyska poparcia Napieralskiego. Jak SLD kogoś poprze , to niech ten kandydat już nie mówi, że jest prawicowy !
prawicowiec
2010-06-28 13:46:16
Przebrała się miarka, głosuję na Jarka !

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517255
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Zamiast IV RP, może powstać drugi PRL ?, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała